Problemy z połączeniem WAP

Telefon pobiera zamówiony dzwonek przy pomocy wbudowanej przeglądarki WAP. Oznacza to, że aby pobrać zamówiony dzwonek na telefon, musi on mieć WAP aktywny i prawidłowo skonfigurowany.

Jeżeli w czasie połączenia w celu odebrania obiektu Twój telefon wyświetla informacje o błędach, może to oznaczać że:

Nie masz aktywnej usługi WAP/GPRS

W zależności od aktualnej oferty Twojego operatora GSM możesz mieć tę usługę aktywną bądź nie. Z reguły jest aktywna, ale w części sieci wymaga aktywacji na życzenie użytkownika telefonu, najczęściej bezpłatnie. Jeżeli nie masz pewności czy usługa WAP/GPRS jest aktywna, skontaktuj się ze swoim operatorem GSM.

Telefon ma nieprawidłową konfigurację WAP/GPRS

Działanie przeglądarki WAP w telefonie wymaga wpisania konfiguracji. Jest ona różna dla każdego operatora GSM. Nowe telefony kupione w salonach firmowych operatora z reguły mają już tę konfigurację wpisaną. Jeżeli jednak telefon był sprowadzony z zagranicy lub kupiony z drugiej ręki, może wymagać wpisania parametrów konfiguracyjnych.

Wartości parametrów konfiguracyjnych znajdziesz na stronie internetowej swojego operatora lub tutaj:

Wystąpiły chwilowe problemy z bramką GPRS

Czasami zdarza się, że występują chwilowe zakłócenia w transmisji danych GPRS. Przyczyną może być słaby sygnał w miejscu gdzie znajduje się telefon, problemy z bramką GPRS u operatora lub zakłócenia w transmisji danych w sieci Internet. W takich sytuacjach telefon może wyświetlać komunikaty o błędach: brama nie odpowiada, błąd HTTP, przekroczono czas oczekiwania itp. Jeżeli telefon jest prawidłowo skonfigurowany, to w takiej sytuacji wystarczy po chwili ponowić próbę pobrania obiektu na telefon.