Obsługa programu - zaawansowane

Zanim wyślesz swój dzwonek RealSound na telefon, możesz ustawić dwa parametry mające wpływ na brzmienie dzwonka: głośność oraz czas narastania/wybrzmiewania.

Głośność dzwonka

Do ustalania głośności dzwonka służy lewy suwak znajdujący się pod wykresem. Domyślnie jest on ustawiony na wartość 0 decybeli (100%). Wartość ta oznacza maskymalną głośność wybranego fragmentu możliwą do uzyskania bez zniekształceń dźwięku.

Niektóre modele telefonów mają tendencję do odtwarzania dzwonków typu TrueTone ciszej niż np. dzwonków wbudowanych. Efektem tego może być słaba słyszalność dzwonka nawet przy maksymalnym ustawieniu jego głośności w telefonie. Ustawienie głośności dzwonka w programie MojDzwonek.com umożliwia zwiększenie tej głośności, należy jednak liczyć się ze zniekształceniami dźwięku (efekt przesterowania).

Najlepiej jest ustawić ten suwak na maksymalną głośność nie powodującą jeszcze wyraźnych zniekształceń w czasie odsłuchu dzwonka klawiszem Odsłuchaj.

Narastanie i wybrzmiewanie

Czas narastania i wybrzmiewania dzwonka możesz ustawić suwakiem po prawej stronie pod wykresem. Domyślnie czas ten jest ustawiony na 0, co oznacza, że dzwonek natychmiast uzyska maksymalną głośność. Tym suwakiem możesz jednak spowodować, że głośność dzwonka będzie wzrastała od zera do maksimum w czasie, jaki ustawisz suwakiem. Odwrotnie będzie na końcu dzwonka - jego głośność będzie płynnie zmniejszana do 0 w ciągu ustawionego suwakiem czasu.

Efekt ustawienia suwaka czasu narastania/wybrzmiewania możesz sprawdzić odsłuchując dzwonek przy pomocy klawisza Odsłuchaj.